Fırat Üniversitesi’nde Genel Mezuniyet Töreni Yapıldı.

Fırat Üniversitesi 2013-2014 eğitim öğretim yılı genel mezuniyet töreni mezun öğrenciler, aileleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

        Fırat Üniversitesi 2013-2014 eğitim öğretim yılı genel mezuniyet töreni mezun öğrenciler, aileleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

         Fırat Üniversite şenlik alanında düzenlenen mezuniyet törenine, Vali Vekili İhsan Selim Baydaş, Milletvekilleri Şuay Alpay, Zülfü Demirbağ, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Ticaret Odası Başkanı Ali Şekerdağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Alli, Prof. Dr. Ahmet Kazez, Genel Sekreter Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, Fırat Üniversitesi yöneticileri, öğretim üyeleri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

         Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 1975 yılında kurulan Fırat Üniversitesinin bugün itibariyle 36 Bin öğrencisiyle; 1690 akademik, 1523’ü idari olmak üzere toplam 3213 çalışanıyla Türk Yükseköğretim Sistemi içerisinde seçkin bir yerde olduğunu söyledi.

         Rektör Prof. Dr. Demirdağ, “ Şahsım, yönetimim ve eğitim kadromuz, Üniversite olmanın sorumluluğu ile bilimi referans alarak, hiç yorulmadan çalışmayı ve üretmeyi görev edindik. Öğrencilerimizi eğitirken sadece iyi meslek elemanları yetiştirmeyi değil, iyi insan olmalarını sağlamayı da kendimize hedef edindik. Bencil olmamayı, insan sevgisini, yardımseverliği işledik derslerimizde. Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmelerini, yaşadıkları çevreye ve doğaya karşı duyarlı olmalarını öğütledik onlara. Mezunlarımızın bu değerlere sahip olmaları en büyük övüncümüz oldu” dedi.

         Programda ayrıca, Elazığ Milletvekilleri Zülfü Demirbağ ve Şuay Alpay ile Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da mezun öğrencileri kutlayarak bundan sonraki hayatlarında başarılar dilediler.

         Gecede ayrıca üniversiteyi başarıyla tamamlayarak dereceye giren öğrencilere ödülleri verilirken, Fırat Üniversitesi’nde ilk defa düzenlenen bitirme projeleri yarışmasında dereceye girenlere protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.

         Mezuniyet töreninde sahne alan ünlü sanatçı Funda Arar da, gecede sevilen şarkılarını Fırat Üniversitesi'nden mezun olan öğrenciler ve vatandaşlar için seslendirdi.

         Fırat Üniversitesi 2013-2014 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni havai fişek gösterileri ve kep atma töreni ile sona erdi.