Languages
                                                     


                       

                            

 

Fırat Teknokent’e Fablab Açılıyor

Teknokent'in Fırat Kalkınma Ajansı'nın 2018 yılı Turizm ve Endüstriyel Gelişme Mali Destek Programı’na başvurduğu “Fablab ile Teknogirişimler Hızlanıyor” projesi destek almaya hak kazandı.

Fırat Teknokent’in Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl illerinden oluşan bölgede faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı'nın 2018 yılı Turizm ve Endüstriyel Gelişme Mali Destek Programı’na başvurduğu “Fablab ile Teknogirişimler Hızlanıyor” projesi destek almaya hak kazandı. 

Açıklanan başvuru sonuçlarına göre Fırat Teknokent, kendi bünyesindeki 275 metrekarelik bir alana Fablab atölyesi kurmak için gerekli desteği alacak.  

Elazığ’ın ve Fırat Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin bulunduğu pozisyon ve ihtiyacı göz önünde bulundurularak kurulacak atölyede fiziki alt yapı, dijital üretimin bir parçası olan 3D teknolojileri, gerekli makine, alet, teçhizat, üretim ekipmanları ve idari tüm gereksinimler sağlanacak.

Bu proje ile Fırat Teknokent tüm dünyada ve Türkiye’de hızla yayılan Maker Hareketi’ne katkı sağlayacaktır.

Bu proje sayesinde, Fırat Teknokent firmalarına, akademisyenlere, girişimcilere ve sanayicilere tasarımlarını hayata geçirirken makine satın almaya ihtiyaç duymadan endüstriyel tasarım, ürün geliştirme, proje hazırlama ve hızlı prototipleme gibi çeşitli hizmetler hayata geçecektir.